Neden Yeni Adres

Aile büyüklerine yakın olmak için yapılan adres değişikliği sürecinde yaşanan telaşelerle birlikte biraz ara vermek durumunda kalsam da bana ihtiyacı olanların göstermiş olduğu ilgi ve alaka ile eskiden olduğu gibi Ediz Hoca Programları ve Projeleri ile tam gaz başladı.

"Ediz Hoca ile ..." Programları bilindiği üzere Türkiye'de başka bir yerde olmayan bir sistemin Ediz Hoca tarafından uygulamaya konulması sonucunda başlamış, ilerlemiş, ihitiyaçlar doğrultusunda evrimleşmiş ve evrimleşmeye devam edecktir. Çünkü bu programın kurucusu şahsen Ediz Hocanın kendisi olduğu için istediği şekilde geliştirmeye de müsait bir programdır.

Peki Ediz Hoca ile.. Programları ne idi ve ne işe yarıyordu?

Ediz Hoca ile programları Öğrencilerin öğrenmede temel ihtiyaç olan ;

Dersin Dinlenilmesi

Uygulamanın öğrenci tarafından yapılması

Yapamadığı veya yanlış yaptığı soruların Ediz Hoca tarafından çözülmesi ilkesinden yola çıkmıştır.

Çünkü öğrenmek için bilgiyi almak, bilgiyi anlamak, bilgiyi uygulamak adımlarının kesintisiz şekilde uygulanması gerekmektedir. Ayrıca takıldığı yerlede de desteklenmesi ile öğrenme kalıcı olmaktadır. Nasıl ki yemek programında seyrederek daha önce yapmadığımız bir yemeği yapmayı görürüz, ancak o yemeği kendi başımıza yaptığımızda televizyonda seyrettiğimiz yemekle her zaman aynı olmadığını görürüz. İşte dersler de aynı şekilde hem dinlenilerek ve anlamadığı yerin sorulması, sonrasında da uygulamanın yapılması ile öğrenilmeye başlanılır.

Peki Ediz Hoca ile programlarının kattığı yalnızca bu kadar mıdır?

Hayır. Ediz Hoca ile Programlarında yalnız 1 ders o gün içerisinde uygulanır. Yani bir dersten çıkılarak diğer derse girilmez. 5 -  10 ders saati boyunca yalnızca Matematik veya 5 - 10 ders saati boyunca Geometri dersi vardır.

Peki yalnızca bir tek ders için günlük bu kadar süre verimli oluyor mu ?

Kesinlikle evet. Kafamızın bir gün içerisinde 4 - 5 derse bölünmesi mi yoksa tek bir derse konsantre olarak devam etmek mi daha mantıklı?

Peki bu durumda okullarda veya dershanelerde neden bu şekilde uygulanmıyor sistem?

Ben bir gün Milli Eğitim Bakanlığında söz sahibi bir kişi olursam bu konuda kesinlikle bir değişim talebim olacaktır. Ama şimdi uygulanan sistem neyse ona tabiyiz.

Bu programlar hangi tarihlerde oluyor?

Eğitim Yılı içerisnde bu programların revize edilmiş şekiileri uygulanabilyor. Çünkü programların ardışık olarak haftanın 5 veya 6 günü sabah 9:00 ile akşam 17:00 saatlerinde olması gerekiyor. Bu durumda o günlerde başka bir programı olan öğrencilere uygulanamıyor. Bu sebeple eğitim senesi içerisinde akşam saatlerinde 4 ders saatlik olarak 1 aylık periyotta uygulanabiliyor. Bu sebepten ötürü okul kapanma tarihlerinden hemen sonra başlayan Ediz Hoca Programları 1 ay ( 2 ayrı program) olarak ve okullar açılmadan önce 3 haftalık programlar ile TYT Matematik (9 ve 10. Sınıf Matematik ki Geometri hariç) , TYT Geometri( 8 , 9 , 10. Sınıf Geometri) ve AYT Matematik (11 ve 12. Sınıf Matematik) son olarak ta AYT Geometri olarak 4 bölümden oluşmaktadır

 

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!