Dikkat ve Yoğunlaşma Testi Ne İşe Yarar?

Dikkat ve Yoğunlaşma Testi Ne İşe Yarar?
Her bireyin kendine ait özellikleri vardır. Bunların farkında olarak kişinin kendine özel bir çalışma düzeni oluşturması gerekir. Bunları şu şekilde genelleyebiliriz.
1. Grup Profil : Başlangıçta pür dikkat olup zaman ilerledikçe dikkati azalan.
2. Grup Profil : Başlangıçta dikkatini tam olarak oluşturamayıp zaman içerisinde dikkati artan.
3. Grup Profil : Başlangıçta ve sonlarda iyi olup aralarda dikkati zayıflayan.
3 grupta sınıfladığımız bu profiller tabi ki kendi içlerinde de ayrımlara gitmektedir.
Burada önemli olan hangi grupta yer alırsa alsın buna göre ne tür bir çözüm olduğu konusunda bilgisiz olan kişi kendinde bir ilerlemeye sebep olacak düzenlemeyi ihtiyaç olarak görmez. Ancak bu durumlar sorun olarak karşısına çıktığında kendini düzeltmesi daha zorlu bir süreçte olur ki bu da kişide bıkkınlık hissi yaratabilir.
Halbuki daha erken durumunun farkındalığına varan kişi buna uygun çalışma disiplinini erken zamanda oluşturuşa tüm öğrenme süreci hayatı boyunca sorun yaşadığı anda doğru davranışlar ile kısa zamanda çözüm üretebilecek hale gelir. Bu ise yaşamının her safhasında ona motivasyon olarak olumlu geri dönüş sağlar.
Kendisinin anlamada sıkıntısı olduğunu zanneden pek çok kişi bu testler sayesinde var olan durumlarının farkına vararak uygun çalışma formuna kavuşarak başarılı olabilmektedir. Bu ise her sıkıştığında özel derse başvuran öğrenci ve velilerinin özel derse bağımlılıklarının azalması anlamına gelmektedir.
Bu testler özel ders ücretleri ile karşılaştırıldıklarında birkaç derslik özel ders ücretine karşılık geldiğinden aile ekonomisine de oldukça fayda sağlamaktadır. Bir başka deyişle sivrisinek ilacı kullanmak yerine bataklığı kurutmak anlamına gelmektedir.
Bu konuda Ediz Hoca Eğitim Koçluğu ve Danışmanlık olarak siz değerli öğrenci ve velilerimize hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
Not : Bu testin uygulanması için sadece 10 dakika yeterlidir.
Adres : Emek Mahallesi 18.Cadde (Eski 72.Sokak) No: 38/6 . Kat:1 Bahçelievler Çankaya – ANKARA
Telefon : 0312 418 23 00
Verdiğimiz hizmetleri randevu sistemi ile gerçekleştirmekteyiz.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!