Üniversite Sınavına hazırlanan öğrencilerin en büyük eksikliklerinden birisi ders anlatımından sonra soru çözmek için derslerin bitişinin beklenmesi, hatta eve dönene kadar işlenen konuyla ilgili soru çözülmemesidir. Yalnız başına çözülen soruların ise bir sonraki güne veya bir sonraki derse kadar sorulamamasından ötürü soruya olan ilginin düşmesine neden olur.

Ancak Ediz Hoca ile Programlarının getirdiği ayrıcalıklar sırasıyla şöyle sıralanabilir.

  • Konu anlatımının hemen ardından öğrencinin soru çözmeye başlaması ve çözemediği soruların test test veya birkaç testten sonra bakılarak çözülmesidir. Çünkü konuya soğumadan soru çözerek anladığı konuyu öğrenmeye başlamalıdır.
  • Konu anlatımlarında 20 dakikayı geçilmemesine dikkat edilir. Çünkü kişinin bir konuya olan ilgisinin sürebildiği ortalama zaman dilimi 20 dakikadır.
  • Ders arası ( teneffüs) zil sesine değil yapması ve bitirmesi gereken testlere bağlıdır. Çünkü zile dayalı bir çalışma zilin sesinin duyulması ile gereksiz bir soğumaya neden oluyor. Bu yüzden bitirilmesi gereken işe dayalı ara vermek ise bitirme duygusunun verdiği mutlulukla öğrenciye itici bir güç oynatmaktadır.
  • 12 Gün içinde tüm YGS Geometri konuları bu sistem içinde anlatılıp 1 Kitap soru Bankası sorunun çözülmesinin öğrenci üzerinde yarattığı veya yaratacağı öz güven duygusunu anlatmama gerek yoktur.​

Pek tabi olarak 12 Gün içerisinde 1 Kitap Soru Bankası soru çözmek(yaklaşık 3000 – 3500 soru) olumlu bir durum olsa da Matematiğin bütün olarak hiç kaçırmayacak şekilde oturması için her ders için 3 kitap soru çözülmesi %60 oranında, 5 kitap soru çözülmesi ise %85 – 90 arasında bir başarıyı gerektirir. Bu durumda da programın işlevselliği ne hafife alınacak düzeyde ne de çok yüksek beklentileri sığdırmak doğru olmaz.

Özel Ders ile asla karşılaştıralamayacak kadar büyük avantajları vardır.

1 - ) özel ders öğretmenin anlatımını yapması ve çok soru çözmesine dayalı bir yöntemken bu programlarda öğretmenin konu anlatması ile birlikte öğrencinin çok soru çözmesine olanak verir.

2 - ) Özel Ders ücretlerine göre çook daha ekonomiktir. 12 kişilik bir grupta bir günlük ortalama 1 veya 2 saat için ödenen paraya karşılık 1 tam gün 9 ders saati süre gözetim altında zaman geçirilir.

3 - ) Bir tam gün Matematik dersi ile zaman geçirmenin kendi başına mümkün olma durumu yoktur. Bir gün iddia olsun diye yapılsa bile 2. gün hele hele 12 gün boyunca destek olmaksızın mümkün değildir.

Bu avantajları daha da çoğaltmak tabiki mümkün. Ama onları da buraya geldiğinizde detaylı olarak ele alırız.

Programlarıma katılan öğrencilerle ilgili bazı istatistiki bilgileri şöyle belirtebilirim.
-2,5 Net ile başlayıp Sömestr Dönemindeki Programıma katılan öğrenci Program sonrasında da belirttiğim çalışma planı doğrulutusnda çalışarak YGS’de 23 Matematik neti,
0 ile başlayanlardan bazıları: 8 – 10 – 11- 12- 13 Netler,
10 ile başlayanlardan bazıları : 17 – 18 – 21 – 22 -25 Netler çıkardılar.
2013 – 2014 Eğitim Yılından bugüne kadarki zamanda Programlarıma 200’ün üzerinde öğrenci katılmıştır

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!