Dikkat ve Yoğunlaşma Testi Ne İşe Yarar?
Her bireyin kendine ait özellikleri vardır. Bunların farkında olarak kişinin kendine özel bir çalışma düzeni oluşturması gerekir. Bunları şu şekilde genelleyebiliriz.
1. Grup Profil : Başlangıçta pür dikkat olup zaman ilerledikçe dikkati azalan.
2. Grup Profil : Başlangıçta dikkatini tam olarak oluşturamayıp zaman içerisinde dikkati artan.
3. Grup Profil : Başlangıçta ve sonlarda iyi olup aralarda dikkati zayıflayan.
3 grupta sınıfladığımız bu profiller tabi ki kendi içlerinde de ayrımlara gitmektedir.
Burada önemli olan hangi grupta yer alırsa alsın buna göre ne tür bir çözüm olduğu konusunda bilgisiz olan kişi kendinde bir ilerlemeye sebep olacak düzenlemeyi ihtiyaç olarak görmez. Ancak bu durumlar sorun olarak karşısına çıktığında kendini düzeltmesi daha zorlu bir süreçte olur ki bu da kişide bıkkınlık hissi yaratabilir.
Halbuki daha erken durumunun farkındalığına varan kişi buna uygun çalışma disiplinini erken zamanda oluşturuşa tüm öğrenme süreci hayatı boyunca sorun yaşadığı anda doğru davranışlar ile kısa zamanda çözüm üretebilecek hale gelir. Bu ise yaşamının her safhasında ona motivasyon olarak olumlu geri dönüş sağlar.
Kendisinin anlamada sıkıntısı olduğunu zanneden pek çok kişi bu testler sayesinde var olan durumlarının farkına vararak uygun çalışma formuna kavuşarak başarılı olabilmektedir. Bu ise her sıkıştığında özel derse başvuran öğrenci ve velilerinin özel derse bağımlılıklarının azalması anlamına gelmektedir.
Bu testler özel ders ücretleri ile karşılaştırıldıklarında birkaç derslik özel ders ücretine karşılık geldiğinden aile ekonomisine de oldukça fayda sağlamaktadır. Bir başka deyişle sivrisinek ilacı kullanmak yerine bataklığı kurutmak anlamına gelmektedir.
Bu konuda Ediz Hoca Eğitim Koçluğu ve Danışmanlık olarak siz değerli öğrenci ve velilerimize hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
Not : Bu testin uygulanması için sadece 10 dakika yeterlidir.
Adres : Emek Mahallesi 18.Cadde (Eski 72.Sokak) No: 38/6 . Kat:1 Bahçelievler Çankaya – ANKARA
Telefon : 0312 418 23 00
Verdiğimiz hizmetleri randevu sistemi ile gerçekleştirmekteyiz.

Ediz Hoca ile Tüm Sene Koçluk Hizmeti

Senelik Koçluk Hizmeti İçeriğinde Yer Alan Konular:

Her bireyin kendine özel olduğu bilgisi ve bilinci çerçevesinde her öğrenciye özel uygulanacak olanlar maddeler halinde sunulmuştur.

 1. Başlangıç olarak Dikkat ve Yoğunlaşma Testi uygulanarak hangi zaman aralıklarında dikkatini yoğunlaştırabildiğinin tespiti sağlanır ki bu verimli ders çalışabilme açısından büyük öneme sahiptir.
 2. Kişisel Öğrenme Stilleri Testi uygulanır ve hangi ders çalışma yöntemleri ile verimli olarak ders çalışmasının gerekliliği belirlenir.
 3. Bu iki testin sonuçlarına göre oluşturulacak haftalık programlar oluşturulur.
 4. Haftalık programlar dahilinde günlük yapılan çalışmaların sonuçları yazılarak watsapp kanalıyla öğrenci koçuna mesaj atar.
 5. O haftanın sonuna gelindiğinde belirlenen gün ve saatte koç ile öğrenci yüz yüze görüşerek Haftalık Analiz yapar.
 6. İlerleyen haftalarda haftalık analizlerle birlikte önceki haftaların karşılaştırmaları yapılarak İlerleme – Gerileme durumu saptanır. Nedenleri göz önünde bulundurularak koçun gerek gördüğü durumlarda haftalık programlarda revize yapılır.
 7. Her ayın başında bir önceki aya ait Aylık Rapor velilere e-mail kanalıyla bildirilerek Veli Bilgilendirme sağlanır.
 8. Bu ilişki sınav gününe kadar sürdürülür.

Koçluk Hizmetinin Öğrenci ve Velilere Faydaları;

 1. Öğrencinin üzerinde oluşturulan denetim mekanizması sene sonuna kadar devamlılığın sağlandığı sürece öğrenci üzerinde kendi Otokontrol Sisteminin oluşmasına yardımcı oluyor.
 2. Haftalık olarak yapılan değerlendirmeler sonucunda öğrenci ne durumda olduğunun farkındalığını keşfediyor. Şöyle ki çok çalıştığını düşündüğü haftanın sonunda aslında çok da verimli olmadığını veya az bir çalışma yaptığını düşündüğü bir haftanın aslında az olmayan bir verimlilikte geçtiğini görebiliyor.
 3. Sınava kadar süren uzun bir maratonda öğrencinin düşen motivasyonunu tekrar ayağa kaldırmak işini koç üstlenerek çok geç olmadan müdahil olabiliyor.
 4. Veliler için çocuklarının denetim altında olduğunun güveni yanı sıra aylık raporlar ile devam ettiği başka kurs veya okuldaki durumları ile karşılaştırma yapma şansına sahip oluyor. Çokça duyulan “ Ama dershaneden veya okuldan bu konuda bize hiç uyarı gelmemişti ki “ gibi sözler söylenmiyor.
 5. Dershane – kurs veya okulda eksik bilgilerle yapılan yanlış yönlendirmelere karşı bir emniyet olarak koçunuz devreye girebiliyor.

En çok yanlış verilen bilgilendirmelerden biri “ TYT önemli değil siz asıl AYT için asılın”

Tamamen dayanaksız ve yanlış bilgidir. Çünkü ÖSYM’nin kendi sayfasında da bulabileceğiniz bilgi şudur: TYT’de aldığı puanın %40’ı ile AYT’de aldığı puanın %60’ı Yerleştirme puanına katılır(https://www.osym.gov.tr/TR,16919/2019-yks-degerlendirme-raporu.html Sayfa16 Tablo2). Bu puana Okul Başarı Puanı ( 30 ile 60 aralığında) eklenerek Yerleştirme Puanı bulunur. Neredeyse yarı yarıya katkısı olan bir sınavdan alınan puana önemsiz demek bu şartlar altında ne kadar doğrudur? Ayrıca TYT konularına hakim olmayan bir öğrencinin AYT konularında başarılı olması ne kadar mümkündür? Özellikle Sayısal dersler konuların birbiri üzerine eklenerek ilerlediği göz önünde bulundurulduğunda. Son olarak da AYT kısmında yer alan TYT konuları da yukarıdaki sözün ne kadar yanlış bir söz olduğunu doğrulamıyor mu? Ama bu yanlış cümle o kadar kullanılıyor ki konuşanları engellemek pek te mümkün olamıyor ve maalesef ciddi kafa karışıklıklarına neden oluyor.

Ediz Hoca ile Mezun Öğrencilerle Tüm Sene TYT – AYT Matematik
Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri,
İkişer saatten Haftada 6 saat birebir ders ve Cumartesi günleri 3 ssatlik gurup şeklinde soru çözümü ve çözülemeyen soruların çözümleri,
Aylık 24 – 30 saat arasında birebirders ve 12 - 16 saat arasında soru çözümü olacak şekilde,
“Ediz Hoca ile” birlikte,
Hem konu anlatımı hem de öğrencinin soru çözüp, çözemediklerini sorduğu,
Programlar esnasında Eğitim Koçluğu hizmeti de verilmektedir. Bunun içinde ;
Haftalık Programlarla diğer alanlardaki ders çalışma düzenlerinin sağlanması,
Programların denetlenerek haftalık raporlamaların sağlanması,
Haftalık Raporların her ay Aylık Raporlar haline getirilerek velilere bilgi verilerek gidişatın değerlendirilmesini sağlanması,
Dikkat ve Yoğunlaşma Testinin Uygulanarak Analiz Raporundan çıkan sonuca göre öğrencinin ders çalışma periyotlarının belirlenmesi,
Kişisel Öğrenme Stilleri (KÖS) Testinin Uygulanarak Analiz Raporu sonucuna göre hangi ders çalışma itillerinin ders çalışma verimliliğini arttırdığını belirlemek,
Gireceği sınavlarda Taktik ve Stratejik önem taşıyan konuların belirlenmesi gibi konuları da kapsayacak bir çalışma sistemi sunuyoruz.
Adres :Birlik Mahallesi 504. Cadde(Sokak) No:18 Zirvekent Apartmanı Daire : 3 Giriş Kat Çankaya – ANKARA
Tel : 0312 418 23 00 --- 0543 418 23 00

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!