Pandemi Sürecinde Eğitim ve Öğretim

Pandemi Sürecinde Eğitim ve Öğretim 2019 - 2020 ve 2020 - 2021 eğitim yıllarında can sıkıcı ve oldukça yoğun salgın süreci ile eğitim öğretimin gündemine oturan Uzaktan Eğitim kavramı aslında uzun bir süredir uygulanmakta olan bir eğitim metoduydu. Ancak çok kısıtlı alanlarda ve öğretimin sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktaydı. Ancak bu iki eği..

Üniversite Tercihlerinde Özel Üniversite Yazılmalı mı?

Üniversite Tercihlerinde Özel Üniversite Yazılmalı mı? 1. Maddi olarak karşılanacak güç varsa tekrar üniversite Sınavına hazırlanmak hem öğrencinin psikolojosi hem de aileye bir sene daha maddi külfet getireceği için düşünülmesi gereken bir konudur. 2. Yine maddi olarak bakıldığında %50 - %75 burslu olarak kendi yaşadığı şehirde kalmak şehir..

Üniversite Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Üniversite Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 1.Alan dışında tercih yapılmaması, 2. Puana göre değil sıralamaya göre tercih yapılması, 3.Yaşanılan şehirdeki Özel Üniversitelerin %50 - %75 burslu olanların farklı illerdeki Devlet Üniversitelerine göre daha ekonomik olması, 4. Tercih aralığının gelen sıralamaya göre %10 üzerinden..

TYT ve AYT Matematik

TYT ve AYT Matematik

TYT VE AYT MATEMATİK               1 HAZİRAN 2020 Pazartesi gününden itibaren Coronavirüs önlemleri dahilinde 20 Yaş altı olan sınırlama 18 yaş altı olarak değiştirilmiştir. Bu tarihten itibaren Ediz Hoca ile Programlarının genel formatı olan konu anlatım - soru çözümü - çözülemeyen soruların çözümle..

Ediz Hoca ile 9. Sınıf Matematik

Eğitimde 25 Yıllık Tecrübesiyle Ediz Hoca ile I. Ara Tatilin 18 – 22 Kasım 2019 tarihleri arasında, 10:00 – 13:10 Saatleri arasında, 9. Sınıf Matematik Konularından ; 1. Rakamlar, Doğal Sayılar, Tam Sayılar, Rasyonel Sayılar, İrrasyonel Sayılar, Reel Sayılar Tanımları 2. Rasyonel Sayılar ve İşlemleri 3. Üslü – Köklü Sayılar..

Ediz Hoca ile Tüm Sene TYT - AYT Matematik

Ediz Hoca ile Mezun Öğrencilerle Tüm Sene TYT – AYT Matematik Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri, Sabah 10:00 ile akşam 16:10 saatleri arasında , Günlük 6 ders saati, Haftada 18 ders saati, Aylık 72 – 80 saat arasında olacak şekilde, Geleneksel “Ediz Hoca ile” Program yapısında, Hem konu an..

2019 - 2020 Eğitim Yılında Gelen Değişiklikler

2019 - 2020 Eğitim Yılında Gelen Değişiklikler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda uygulanacak yeni tatil sistemini duyurdu. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada "13 haftalık yaz tatilinin 1-2 haftasını Nisan ve Kasım ayına alarak ara tatil yapacağız." dedi. Yeni sisteme göre yaz tatili iki hafta kısalırken, Nisan ve Kasım ayında bire..

Dikkat ve Yoğunlaşma Testi Ne İşe Yarar?

Dikkat ve Yoğunlaşma Testi Ne İşe Yarar? Her bireyin kendine ait özellikleri vardır. Bunların farkında olarak kişinin kendine özel bir çalışma düzeni oluşturması gerekir. Bunları şu şekilde genelleyebiliriz. 1. Grup Profil : Başlangıçta pür dikkat olup zaman ilerledikçe dikkati azalan. 2. Grup Profil : Başlangıçta dikkatini tam olarak olu..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!